RİA kaldırma: RİA nasıl kaldırılır? RİA çıkardıktan sonra

Rahim içi araç (RİA) rahim içine yerleştirilir doğum kontrol yöntemidir. Bu bakır ya da hormon ihtiva eden bir küçük plastik T-şeklinde bir cihaz. Sen türüne bağlı olarak, 3 ila 10 yıl boyunca gebeliği önlemek için bir RİA bağlı olabilir.

RİA kaldırma normalde sadece birkaç dakika sürer. Çoğu kadın bu eklenen bir RİA sahip daha az ağrılı veya rahatsız bulabilirsiniz. o kramp durumunda vaktinden ibuprofen almak için iyi bir fikirdir ama eğer doktorunuza danışın.

Eğer hamile kalmayı planlıyorsanız sürece doğum kontrolü olmadan gitmeyin. doğum kontrol diğer formları konusunda doktorunuzla konuşun. hemen yeni bir yöntem başlatmak için emin olun.

Başka bir RİA almak planlıyorsanız, doktorunuz aynı randevu sırasında ekleyebilirsiniz.

Sen arka yüzündeki sınav masaya yalan olur. Ayaklarınız bir jinekolojik muayene için olacağı gibi etriye olacaktır; Doktorunuz vajina içine bir spekulum yerleştirin ve RİA dizeleri arayacaktır. dizeleri genellikle serviks açıklıktan gelir. onlar varsa, doktorunuz dizeleri almak için rahim ağzından ince bir aracı ekleyebilirsiniz; Doktorunuz RİA dizeleri sürekli çeker. Bu genellikle rahim ağzından ve vajina dışına RİA çeker; Sonra doktor spekulumu kaldıracaktır.

önlemek veya krampları ağrı gidermek için (örneğin Advil veya Motrin gibi) ibuprofen alın; senin RİA nedeniyle bir enfeksiyon ve doktorunuz reçete antibiyotik kaldırılmışsa belirtildiği gibi, onları almak. kendinizi daha iyi hissetmenizi sırf onları alarak bitmiyor. Sen antibiyotik tam ders almak gerekir.