Lida manto topikal uygulaması

Doz ve uygulama tavsiyelerine göre% 2 lidokain solüsyonu uygulanmadığında 3 yaşın altındaki hastalarda nöbet, kardiyopulmoner arrest ve ölüm rapor edilmiştir. Bu ilaç diş çıkarma ağrısı için kullanılmamalı ve yalnızca 3 yaşın altındaki hastalara kesinlikle gerekli olduğunda uygulanmalıdır.

Lida Mandalı için kullanır

Terapötik Sınıf: Anestetik, Yerel

Kimyasal Sınıf: Amino Amit

Lidokain viskoz topikal solüsyon ayrıca ağız kuruluğu veya boğaz ağrısı tedavisinde ve ayrıca röntgen resimleri ve diş izlenimleri alınırken gagging azaltmak için kullanılır.

Lidokain deri yaması, zona (postherpetik nevralji) nedeniyle oluşan ağrıyı gidermek için kullanılır.

Lidokain, lokal anestetik denilen ailenin ailesine aittir. Bu ilaç cildin sinir uçlarındaki sinyalleri bloke ederek ağrıyı engelliyor. Genel anestezikler ameliyat için kullanıldığında bu ilaç bilinçliliğe neden olmaz.

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Lida Mandalı Kullanmadan Önce

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bu ilacın toksisitesi nedeniyle, ancak 3 yaşından küçük çocuklarda, diğer ilaçlar etkisiz düşünüldükten sonra dikkatle kullanılmalıdır. Önerilen dozlar aşılmamalı ve hasta tedavi sırasında dikkatle izlenmelidir. Diş çıkarma ağrısı için lidokain yapışkan topikal solüsyon vermeyin.

Pediyatrik popülasyonda yaşın lidokain deri yamasının etkileri ile ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Geriatrik hastalarda yaşın lidokain topikal etkileri ile ilişkisinin hiçbir bilgisi yoktur. Bununla birlikte, bu ilacın toksisitesi nedeniyle diğer ilaçlar etkisiz düşünüldüğünde veya kullanılmadığında dikkatle kullanılmalıdır. Önerilen dozlar aşılmamalı ve hasta tedavi sırasında dikkatle izlenmelidir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, lidokain içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Lida Mantle’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı aynen doktorunuzun talimatlarına uygun olarak kullanın. İlk önce doktorunuza danışmadan başka koşullar için kullanmayın. Bu ilaç fazla kullanılırsa istenmeyen etkilere neden olabilir, çünkü cildin bir kısmı cildin içerisinden absorbe edilir.

Bu ilaç sadece doktorunuz tarafından tedavi edilen problemler için kullanılmalıdır. Özellikle de bir enfeksiyonun var olabileceğini düşünüyorsanız, başka sorunlar için kullanmadan önce doktorunuzla görüşün. Bu ilaç, ciddi yanıklar gibi bazı cilt enfeksiyonlarını veya ciddi sorunları tedavi etmek için kullanılmamalıdır.

Topikal jöle veya merhem kullanıyorsanız

Viskoz topikal solüsyonu kullanıyorsanız

Deri düzeltme ekini kullanıyorsanız

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

Doğruca lidokain kullanımı

Bir yama giymeyi ya da değiştirmeyi unutursanız elinizden geldiğince çabucak koyun. Bir sonraki yamanızı koymanın zamanı gelmişse, o zamana kadar yeni bir yama uygulamak için bekleyin ve kaçırdığınız yamayı atlayın. Unuttuğunuz bir dozu telafi etmek için ekstra yamalar uygulamayın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Kullanılmış bir yamayı çıkardıktan sonra yamayı yapışkan tarafları birlikte yarıya katlayın. Çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bir yerde attığınızdan emin olun.

Doktorunuzun bu tıbbın neden olabileceği herhangi bir sorun veya istenmeyen etkileri yakından kontrol etmesi çok önemlidir.

Belirtileriniz birkaç gün içinde düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza danışın.

Lida Örtüsü Kullanırken Önlemler

Bu ilacı kullandıktan sonra döküntüleri, yanma, batma, şişme veya tahriş varsa hemen doktorunuza danışın.

Bu ilacı çocuğunuzun cildine uyguladıktan sonra, çocuğun ilaçları göz veya ağızdan almadığından emin olmak için çocuğu dikkatle izleyin. Lidokain özellikle ağızda ağza girip yutulduğunda ciddi yan etkilere neden olabilir.

Ağız veya boğazdaki viskoz topikal solüsyon ilacını kullanıyorsanız, toksisite işaretlerine dikkat edin. Eğer siz veya çocuğunuz uykusuzluk, sığ nefes alma veya bu ilacı kullandıktan sonra nöbet geçirirse derhal tıbbi yardım isteyin ve daha fazla doz vermeyin.

Bu ilacı ağız veya boğazda kullanıyorsanız, kullandıktan sonra bir saat boyunca herhangi bir şey yemeyin veya içmeyin. Bu alanlar bu ilaçlara uygulandığında yutma ve boğulma sorunlarına neden olabilir. Bu ilacı kullandıktan sonra ağzınızı veya boğazınızı hissettirdiği sürece sakız veya yiyecek çiğneme. Dilinizi kazayla ısırıp yanağınızın iç kısmını ısırırsınız.

Isı, yamadaki lidokainin vücudunuza daha çabuk emilmesine neden olabilir. Bu ciddi yan etkileri veya aşırı doz şansını artırabilir. Bu ilacı kullanırken, ısıtma yastıkları, elektrikli battaniye, ısı veya bronzlaşma lambaları, sauna, güneş lambası veya ısıtmalı bir su yatağı kullanmayın ve güneşlenmeyin.

Muamele edilen cilt bölgelerinde kozmetik veya diğer cilt bakım ürünleri kullanmayın.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Lida Mantle Yan Etkileri

LidaMantle (lidokain topikal)

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi B İnsanlarda kanıtlanmış bir risk yok

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Ağrı tramadol, oksikodon, asetaminofen, Tilenol, naproksen, aspirin

Hemoroid lidokain topikal, hidrokortizon topikal, fenilefrin topikal, Proctozone HC, Anusol-HC

Anal Kaşıntı lidokain topikal, hidrokortizon topikal, fenilefrin topik, Proktozon HC, Anüsol-HC, Proktozol-HC

Lokal Anestezi lidokain oftalmik, Lidoderm, kokain topikal, bupivakain